Andrea Chiș

Bună! Sunt Andrea. Studiez psihologia ca a doua facultate, pentru că îmi doresc să contribui la starea de bine a studenților mei (eu fiind lector la Facultatea de Drept a UBB), precum și a foștilor și actualilor mei colegi juriști.

Cred în ideea de lifelong learning (despre care am și și vorbit la o întâlnire Creative Mornings pe care o puteți găsi pe YouTube), de dezvoltare continuă pe plan personal și profesional. M-am întors „în bancă”, fiind studentă la zi, pentru a înțelege mai bine perspectiva studenților și pentru a putea răspunde mai bine nevoilor lor de cunoaștere și de dezvoltare a unor skilluri soft (avem un cerc la drept – Legal Soft Skills – BBU Academic Club, a cărui activitate o puteți urmări pe Facebook).

Mă bucur să contribui în calitate de voluntar la activitatea Centrului de Carieră, Orientare Profesională și Alumni din cadrul universității a cărei studentă și profesor sunt. Abia aștept să ne cunoaștem!