Ioana Corcea

Salutare! Sunt Ioana: psiholog, pasionată de poveștile de viață ale oamenilor și înclinată înspre oferire de ajutor. Sunt absolventă a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, specializarea Psihologie și a programului masteral de Consiliere și Intervenții Psihologice în Dezvoltarea Umană, din cadrul UBB.

Consider că fiecare dintre noi deținem o constelație de puncte forte și de resurse pe care putem să le cultivăm pentru o mai bună dezvoltare profesională. La Centrul de Carieră, Orientare Profesională și Alumni mă implic în ghidarea elevilor și studenților înspre autocunoaștere și descoperirea traseului potrivit de carieră.