Tiffany Buta

Sunt absolventă a Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, specializarea Psihologie și în prezent studentă în cadrul programului masteral de Psihologie Clinică, Consiliere Psihologică și Psihoterapie, UBB. Mă preocupă și fascinează deopotrivă modul în care fiecare persoană reușește să-și asume un rol activ în procesul de construcție a carierei. Astfel, în cadrul Centrului de Carieră, Orientare Profesională și Alumni susțin sesiuni individuale de consiliere și orientare în carieră, sesiuni de formare a studenților prin workshop-uri cu tematici de interes pentru aceștia și sunt implicată deopotrivă în elaborarea unor materiale informative ce facilitează procesul de autocunoaștere.