Salutare!
Sunt în prezent sunt masterand în psihologie, studiind consilierea vocațională în cadrul Universității Babeș-Bolyai. Am lucrat până acum atât cu elevi de liceu, cât și cu studenți, fiind pasionată de toate contextele alături de ei. Fie că sunt întâlniri de consiliere sau traininguri și workshopuri, profit de orice ocazie ca să mă apropii de oameni.
Un lucru foarte fain pe care îl fac acum este că lucrez in recrutare. De ce e fain? Pentru că atunci când vorbesc cu persoane care își construiesc o carieră, pot încerca să văd atât prin ochii celui care vrea să se angajeze, cât și prin ochii celui care angajează.
Consider că fiecare lucru din voluntariat sau din afara lui poate face procesul de consiliere mai valoros pentru cel de lângă.