Who’s the boss – Luna Martie

Prin intermediul programului #facethechallenge, Centrul de Carieră, Orientare Profesională și Alumni din cadrul Universității Babeș-Bolyai, propune studenților un program de training online pentru dezvoltarea competențelor de leadership.
Desfășurarea activităților în mediul online a adus noi provocări pentru organizațiile studențești și nu numai. Cu toate acestea, studenții s-au organizat pentru a continua proiectele prin care să le fie alături colegilor, protejându-le drepturile și oferindu-le contexte de dezvoltare. Centrul de Carieră vine în sprijinul organizațiilor studențești cu un program de training ce abordează aspecte importante ale leadership-ului, parcularizând discuția la specificul coordonării echipelor în mediul online.
Dacă ești într-o poziție de coordonare sau conducere, dacă îți dorești să te dezvolți în această direcție sau, pur și simplu, vrei să știi cum funcționează grupurile, te așteptăm la un training organizat sub forma a 4 întâlniri online:
➡️11 martie: Cum conduc o echipă? Stiluri de Leadership
➡️24 martie: De la grup la echipă. Cum influențez performanța echipei mele?
➡️8 parilie: Procesele de grup. Rolul leadership-ului în funcționarea echipei
➡️14 aprilie: Self-leadership. Cum îi conduc pe alții fără să mă pierd pe mine?

În 24 martie te așteptăm la a doua întâlnire.
Înscrieri:https://forms.gle/vn9QExFkUG3s4yLZ6

See less