Webinar – Cum găsim echilibrul (9 iunie)

Viața de student presupune cursuri, seminare, laboratoare, practică de teren etc. Iar acest ”etc.” înglobează și sesiune, și proiecte de grup sau individuale, și cursuri facultative, și evenimente sociale. Aproape că e nevoie să treci în calendar o rezervare specială pentru o seară la film cu prietenii. Dar stai! Încă nu am zis nimic despre voluntariat (pentru că experiența a devenit un ”must” în obținerea locului de muncă dorit). Iar viața de student e scumpă și nu ar strica un job cu program flexibil care să completeze bugetul. Și uite asa ajungem în situația de a alege între facultate și job, între cursuri și acțiuni de voluntariat, între o activitate de practică abordată responsabil și un weekend cu prietenii la munte. Ne-am obișnuit cu ideea că nu se pot face toate și începem să alegem având constant impresia că am fi putut face mai mult.

In 9 iunie, alături de psiholog Maria Coșuțiu vom descoperi împreună cum putem păstra un echilibru între performanță academică, implicare în acțiuni prosociale și un job part time. Da, fără să renunțăm la prieteni!

Pentru înscrieri folosește link-ul de mai jos și vei primi pe mail detaliile necesare pentru a accesa webinarul.

MAI MULTE EVENIMENTE