Webinar – Voluntariat online (18 mai)

Încă nu ai descoperit de ce să faci voluntariat? Ești deja voluntar și vrei să știi cum poate fi valorizat mai mult?

Știm că voluntariatul își găsește locul în rutina noastră atunci când vrem să facem bine, când vrem să ne dezvoltăm, să cunoaștem oameni sau să găsim sens celor pe care le învățăm la facultate. Desigur, sunt multe alte motive și te invităm să le descoperim împreună.

În cadrul acestui webinar vom vorbi despre rolul voluntariatului în procesul dezvoltării noastre profesionale, cum ne ajută atunci când căutăm un loc de muncă sau odată ce ne-am angajat. Alături de psiholog Rodica Afrăsinei, voluntar la Centrului de Carieră, vom descoperi împreună cum este posibil voluntariatul online și cât de relevant este el.
Te așteptăm luni, 18 mai, de la ora 16 la o discuție despre altceva decât sesiune și examene. Despre cum punem în practică ceea ce învățăm.

Dacă vrei să afli mai multe legate de avantajele unui rol de voluntar, înscrie-te la webinar folosind link-ul de mai jos. Vei primi pe mail un link pentru accesul la platorma online astfel încât să poți participa la webinar.

MAI MULTE EVENIMENTE