Nice to meet me ONLINE

indulj el az önmagad megismeréséhez vezető úton

nap múlva

2024. március 20-án induló

közös utazáson választ kaphatsz a következő kérdésekre:

Mi a fontos számomra?

Milyen készségekkel, képességekkel rendelkezem?

Milyen tevékenységeket szeretek végezni?

Mi az, ami meggátol a céljaim elérésében?

Mire/Kire számíthatok a célom elérése felé vezető úton?

Erre a kalandra a CCOPA (Karriertanácsadó Központ) legújabb online programjában indulhatsz el

9 társaddal együtt,

hogy a végén felfedezhesd a benned rejlő tehetséget, készségeket, motivációt.

A PROGRAMON VALÓ RÉSZVÉTEL INGYENES!

Az Önismeret és reziliencia egy coaching program, amely azoknak a távoktatáson tanuló hallgatóknak szól, akik szakmai döntéshozatal előtt állnak. A program 7 online találkozóból áll, s célja a résztvevők önismereti készségeinek fejlesztése, valamint azon személyiségi vonások és környezeti tényezők beazonosítása, amelyek befolyásolják a karrierrel kapcsolatos döntéseket.

A program során a résztvevők szerdánként 12:30 órától online találkoznak 2 óra erejéig, és a találkozók keretén belül a következő modulokon fognak végigmenni:

MODULOK
(a pettyekre kattintva még többet megtudhatsz)

A célok testvérisége
Ismered a mondást: „If you know your WHY, you can do anything”? Ebben a modulban megtudhatod, mi az, ami téged, és mi az ami társaidat arra motiválja, hogy elinduljatok ezen az úton.
Önmagamnak szeretettel
Megtanulod, hogyan tekints együttérzéssel önmagadra, amikor új kihívásokkal és helyzetekkel szembesülsz.
Szabotőrök
Minden hősnek valaki az útjába áll. Megtudhatod, hogy a te életedben kik a szabotőrök, és hogyan tudod őket kezelni.
Ami igazán számít
Az értékrendszer az az iránytű, amely a döntéseinket vezérli, beleértve a karrierdöntéseket is. A modul segítségével képes leszel megválaszolni a következő kérdést: "Mi késztetett arra, hogy ezt a döntést hozzam?"
Ártatlan élvezetek
Megtudhatod, melyek azok a tevékenységek, amelyek örömet szereznek és kikapcsolnak. Kiderül, hogy melyek azok a készségek és kompetenciák, amelyekkel rendelkezel ezek elvégzéséhez.
Ki vagyok én általában

Beazonosítjuk a személyiségjegyeidet és ezek hatásait a pályaválasztásra.

Váratlan segítség és visszatérés

Miután megismerted a személyes erőforrásaidat, következő feladat körülnézni és felderíteni a környezetedben található erőforrásokat, amelyek segíthetnek a karrieredben. Megpihensz a hosszú utazás után, számba veszed a modulokat és az azokhoz fűződő gondolataidat, és eldöntöd, hogy mi az, amit magaddal viszel ebből az útból a szakmai életed következő fejezetébe.

Önmagam és mások megismerése
Cél: Önmagunk bemutatása, a csoporttagok egymás közötti megismerése. A légkör és a hangulat megteremtése. A bizalmi légkör megteremtése - Ismerkedési gyakorlatok - Játékok
Ki vagyok én?
Önmagunk megismerése, A cél a személyiség típusának a felfedése, a megértése és az általa gazdagodott ismerettel való életcélok megtervezése. - Önismereti gyakorlatok
A reziliencia jelentősége
A reziliencia fogalmának és jelentésének tisztázása. Ennek fontosságának kiemelése a stressz kezelésében. - A reziliencia fogalmának körbejárása - A stressz és a stresszel való megküzdés
Milyen a reziliens személy?
A reziliencia, mint személyiségvonás. A reziliens személy megismerése - A reziliens személy jellemzői: személyiségvonások, készségek, képességek - Erősségek, erőforrások - Megküzdési stratégiák
Válts pozitív szemléletmódra!
A pozitív szemléletmód és ennek fontossága a reziliencia kialakításában. - A tudatosság kialkítása célok segítségével - Pozitív gondolkodás - A hála ereje
Találd meg a belső hajtóerőd
A motiváció fontossága/jelentőssége a reziliencia fenntartásában és megszilárdításában - Belső hajtóerő – drive - Külső, belső motiváció
Váratlan segítség és visszatérés
Az erőforrások megtalálása a környezetben. Környezet felmérése. Lezárás.

IDŐPONTOK

Modul A találkozók időpontjai
Önmagam és mások megismerése

március 20., 12:30
Ki vagyok én?

március 27., 12:30

A reziliencia jelentősége

április 10., 12:30

Milyen a reziliens személy?

április 17., 12:30

Válts pozitív szemléletmódra!

április 24., 12:30

Találd meg a belső hajtóerőd

május 8., 12:30

május 15., 12:30

A tanácsadási program olyan személyek számára készült, akik úgy gondolják, hogy a csoport motiválja őket, és segít nekik céljaik elérésében.

Amennyiben azonban ezt a programot választod, az együtt jár az egyéni karriertanácsadás felfüggesztésével vagy elhalasztásával (ha gondoltál már arra, hogy jelentkezz, vagy már zajlik egy tanácsadási folyamatod).

Jelentkezési határidő: 2024. március 15.