Olga Bercea

Din 2013, de când fac parte din echipa Centrului de Carieră, învăț despre cum pot ajuta elevi, studenți și absolvenți să aibă o perspectivă flexibilă și investigativă asupra propriului traseu profesional, să își formeze așteptări realiste privind cariera, să fie asertivi și îngăduitori cu ei înșiși.

Aș spune că prefer o abordare holistică a consilierii în carieră, care ține cont de individ ca întreg și ia în considerare dinamica nevoilor de dezvoltare și echilibru, pe parcursul întregii vieți. Am absolvit Facultatea de Stiințe Politice, Administrative și ale Comunicării și Facultatea de Psihologie și Științe ale Educatiei, continuând cu o formare în Psihoterapie.