Alexandru Bibire

În ceea ce privește studiile, am absolvit specializarea Psihologie din cadrul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, UBB. În momentul actual urmez programul masteral de Psihologie Clinică, Consiliere Psihologică și Psihoterapie, de asemenea în cadrul UBB. În cadrul Centrului de Carieră, Orientare Profesionala și Alumni, unde sunt voluntar din acest an, susțin consilieri de orientare în carieră, ajut la livrarea de webinare și redactez articole informative în tematici din zona carierei destinate studenților. Scopul de sprijin pentru studenți și colaborarea frumoasă din cadrul echipei sunt pentru mine motivații puternice de a lucra cu spor.

.